مشاوره، طراحی، ساخت و اجرای انواع سیستمهای تصفیه آب و فاضلاب، دستگاه تصفیه آب صنعتی، دستگاه آب شیرین کن (اسمز معکوس)، انواع پکیج تصفیه فاضلاب بهداشتی، تصفیه انواع فاضلاب صنعتی و بازیابی پساب

 

بیو راکتور غشایی (MBR)


یکی از روش های تصفیه فاضلاب در تصفیه خانه های فاضلاب صنعتی و تصفیه خانه های فاضلاب بهداشتی روش MBR می باشد که توضیحات ذیل جهت آشنایی بیشتر با این روش، نحوه عملکرد آن و مزایای استفاده از آن می باشد.

MBR بطور کلی به سیستمهایی گفته می شود که در آنها تصفیه بیولوژیکی با فیلتراسیون غشایی ترکیب شده است. در این سیستم، فیلتراسیون غشایی جایگزین فرایندهای ته نشینی، فیلترشنی و گندزدایی شده است.

راهبری آسان، کیفیت بسیار بالای پساب خروجی، نیاز به فضای کم و امکان بازیافت پساب تصفیه شده از مهمترین مزایای سیستم MBR می باشد. پساب خروجی از MBR قابلیت استفاده مجدد داشته و می تواند جهت تولید آب صنعتی، آبیاری فضای سبز، فلاش تانک سرویس های بهداشتی و ....مورد استفاده قرار گیرد. علاوه بر آن تصفیه خانه های در حال کار که دچار افزایش مقدار فاضلاب ورودی شده اند نیز در صورت تبدیل سیستم به سیستم MBR می توانند ظرفیت تصفیه خانه را تا 3 برابر افزایش دهند.


مزایای سیستم MBR:


1-    کیفیت بسیار بالای پساب تصفیه شده
2-    فضای کم مورد نیاز
3-    افزایش ظرفیت تصفیه خانه های فاضلاب تا 3 برابر
4-    استفاده مجدد از پساب تصفیه شده


کیفیت پساب خروجی MBR:

 

پارامتر واحد مقدار
BOD5 mg/L 5>
COD mg/L 20>
کدورت NTU 1>


درصورت نیاز به توضیحات بیشتر و تبادل نظر با ما تماس حاصل فرمائید.

تمامی حقوق وب سایت برای نهرآب محفوظ است.طراحی و اجرا : دارکوب