مشاوره، طراحی، ساخت و اجرای انواع سیستمهای تصفیه آب و فاضلاب، دستگاه تصفیه آب صنعتی، دستگاه آب شیرین کن (اسمز معکوس)، انواع پکیج تصفیه فاضلاب بهداشتی، تصفیه انواع فاضلاب صنعتی و بازیابی پساب

 

دستگاه تصفیه آب

در مهندسی محیط زیست اسمز معکوس به وفور کاربرد یافته و پتانسیل استفاده بیشتر را نیز دارا است. در این فرایند نیروی محرکه برای انتقال جرم اختلاف فشار هیدرواستاتیک می باشد.اسمز معکوس شامل جدا ساختن یک حلال نظیر آب از یک محلول نمک با استفاده از یک غشاء نیمه تراوا و فشار هیدرواستاتیک می باشد.

جریان آب از طرف آب به داخل غشاء نیمه تراوا به طرف محلول نمک می باشد، زیرا جهت آن در جهت کاهش غلظت آب است. پدیده انتقال آب از میان یک غشاء نیمه تراوا از طرف آب به طرف محلول نمک پدیده اسمز نامیده می شود. نهایتا سیستم به حالت تعادل می رسد، در این حالت فشار هیدرواستاتیک فشار اسمزی نامیده شده است. اگر یک نیرو توسط یک پیستون برای ایجاد فشار بیشتر از فشار اسمزی اعمال شود، انتقال حرارت در جهت عکس صورت خواهد پذیرفت. پدیده انتقال جرم حلال با استفاده از غشاء نیمه تراوا و فشار هیدرواستاتیک اسمز معکوس نامیده می شود.اسمز معکوس یک روش جداسازی مفید است چون اجازه می دهد که آب عبور نموده و از عبور مولکول های غیر از آب و یون ها جلوگیری می کند. دو حالت بهره برداری پیوسته و ناپیوسته در دستگاه وجود دارد.

اسمز معکوس مشابه اولترافیلتراسیون و میکرو فیلتراسیون می باشد، چون در هر سه روش از غشاهای نیمه تراوا استفاده می شود و از فشار هیدرواستاتیک برای راندن حلال از میان غشاء استفاده می شود. در اولترافیلتراسیون و میکروفیلتراسیون جداسازی اساسا ناشی از عمل فیلتر نمودن می باشد و نه عمل اسمزمعکوس همچنین اندازه مواد دفع شده بوسیله غشاهای اولترافیلتراسیون و میکروفیلتراسیون بزرگتر می باشد. در این پدیده ویروس، باکتری، مزه و بو، سموم آفات نباتی، مواد شیمیایی عالی، نیترات، مواد رادیواکتیو، آلومینیوم و کلروفوم صدر در صد و سایر مواد مانند کلسیم، منیزیم، پتاسیم، سولفور، فسفر، سدیم، سرب و آرسنیک را 95 تا 99 درصد حذف می گردد.

بخش اصلی دستگاه آب شیرین کن شامل غشاءهای نیمه تراوا(ممبران ها) ، پوسته های تحت فشار، پمپ فشار قوی، سیستم CIP، پکیج تزریق آنتی اسکالانت، میکروفیلتر، فلاشینگ اتوماتیک و قابلیت زمان بندی می باشد. سایر بخش های آن شامل تجهیزات اندازه گیری (دبی سنج ها و فشارسنج ها)، تجهیزات کنترل برقی، اتصالات و شیر آلات و شاسی دستگاه است.

لازم به ذکر است بعنوان مراحل پیش تصفیه و برای عملکرد مناسب و طولانی مدت دستگاه از فیلترهای شنی و کربنی پیش از ورود به دستگاه RO استفاده می شود.

 

همچنین دستگاه RO با توجه به تجهیزات گفته شده دارای کاربری ساده و اپراتوری آسان است.

شرکت نهراب زیست با استفاده از دانش فنی و مهندسین مجرب و متخصص، ساخت و نصب دستگاه های تصفیه آب در ظرفیت های مختلف را انجام می دهد و آماده ارائه خدمات به شما مشتریان گرامی است.

درصورت نیاز به توضیحات بیشتر با ما تماس حاصل فرمائید.

تمامی حقوق وب سایت برای نهرآب محفوظ است.طراحی و اجرا : دارکوب