طراحی، ساخت و اجرای انواع سیستمهای تصفیه آب و فاضلاب، دستگاه تصفیه آب صنعتی، دستگاه آب شیرین کن (اسمز معکوس)، انواع پکیج تصفیه فاضلاب بهداشتی، تصفیه انواع فاضلاب صنعتی و بازیابی و استفاده مجدد از پساب

 

تصفیه آب صنعتی

تصفیه آب صنعتی 

 امروزه تصفیه و شیرین سازی آب جهت استفاده در بخش های مختلف صنایع و کشاورزی امری ضروری و انکار ناپذیر است که با گسترش روز افزون استفاده از آب در صنایع ضرورت تصفیه آن نیز بیشتر احساس می شود. در فرایندهای صنعتی که بر پایه استفاده از آب می باشند تامین آب با کیفیت مورد نیاز یکی از مشکلات و چالش های اصلی صنایع می باشد. در صنایع آب در بخش های مختلف از قبیل دیگ های بخار، سیستم های برودتی، واحد های تولیدی، بخش شستشو و تمیز کردن و سایر قسمت ها مورد نیاز می باشد. لذا کیفیت آب مصرفی باید به گونه ای باشد که باعث ایجاد گرفتگی و رسوب و یا خوردگی در لوله ها و تجهیزات نظیر بویلر ها و برج های خنک کن نگردد و نیز باعث تغییر کیفیت محصول تولیدی نشود. بنابراین بایستی با تعیین کیفیت آب مورد نیاز در بخش های مختلف صنعت سیستم تصفیه مناسب و بهینه جهت تامین آب در نظر گرفته شود تا از ایجاد مشکلات جانبی جلوگیری گردد.  

کیفیت اب خام و کیفیت آب مطلوب که براساس نوع و محل مصرف آب مشخص می شود، دو عاما اثرگذار بر فرآیندهای به کار گرفته شده در تصفیه آب صنعتی و هزینه های نصب و اجرای تصفیه خانه آب می باشد. نهایتا با بکارگیری روش های بهینه تصفیه آب مطلوبی بدست می آید که باید هزینه های معقول صرف شده در تصفیه آن، همواره کمتر از هزینه های تصفیه کامل یا عدم تصفیه آب در دارز مدت باشد. بنابراین برای هر صنعتی مطلوبترین کیفیت آب آن است که هزینه تصفیه آب کمتر از مخارج درمان عواقب زیان بخش ناشی از حضور ناخالصی ها باشد. 

در حذف ناخالصی های آب از عملیات مختلفی همچون رزین های تبادل یون، فیلترهای شنی و کربنی، اکسیداسیون ، انعقاد و لخته سازی، اسمز معکوس و الکترودیالیز استفاده می شود که در بسیاری از صنایع، بعضی از این روش ها، همزمان در کنار یکدیگر و یا مکمل همدیگر مورد استفاده قرار می گیرند. 

از جمله روش های بسیار بهینه جهت تصفیه آب صنایع و تامین آب با کیفیت بالا، جهت استفاده در بخش های مختلف صنعت استفاده از تکنولوژی های غشایی می باشد که به عنوان یک روش ارتقاء یافته و بسیار کارامد جهت جداسازی مواد در سطح مولکولی و یونی در جهان شناخته شده است که به دلیل مصرف انرژی پایین و پیشرفت های روز افزون در تکنیک های ساخت، غشاها نقش کلیدی در تصفیه آب صنعتی بازی می کنند. در فرایندهای غشایی به شیوه های فیزیکی عمل جداسازی حلال از نمک های محلول در آن با استفاده از غشاهای نیمه تراوا انجام می شود. این غشاها دارای خاصیت نفوذ پذیری انتخابی بوده و با جلوگیری از عبور ناخالصی ها به صورت انتخابی سبب خالص سازی آب می گردد و آبی با کیفیت بسیار بالا تولید می کند. دستگاه‌هاي تصفيه آب صنعتي با توجه به توانايي آنها جهت حذف مواد محلول و نامحلول موجود در آب به سه دسته عمده تقسيم‌بندي مي‌گردد:

سیستم های اسمز معکوس و نانو فیلتراسیون در تصفیه آب بسیار کاربرد دارند. سیستم های اولترافیلتراسیون و میکروفیلتراسیون بیشتر در عملیات پیش تصفیه برای فناوری های نمک زدایی مثل (RO) و (NF) مورد استفاده قرار می گیرند.

از جمله دستگاه های پرکاربرد در تصفیه اب صنعتی می توان به موارد زیر اشاره کرد: 

                           hardness                                                            filteration 2                                                                           ro 3            
  ستون تبادل یونی ( سختیگیر)     فیلتر شنی و کربنی      دستگاه اسمز معکوس( آب شیرین کن)

 

شرکت نهراب زیست با بکارگیری دانش و تجربه و استفاده از روش های نوین تصفیه انواع دستگاه های تصفیه آب صنعتی و نیمه صنعتی را جهت تصفیه انواع آب و تامین آب مورد نیاز صنایع با در نظر گرفتن کارآمدترین و اقتصادی ترین سیستم تصفیه در ظرفیت های مختلف ارائه می نماید. جهت کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان این شرکت تماس بگیرید. 

تمامی حقوق وب سایت برای نهرآب محفوظ است.طراحی و اجرا : دارکوب