مشاوره، طراحی، ساخت و اجرای انواع سیستمهای تصفیه آب و فاضلاب، دستگاه تصفیه آب صنعتی، دستگاه آب شیرین کن (اسمز معکوس)، انواع پکیج تصفیه فاضلاب بهداشتی، تصفیه انواع فاضلاب صنعتی و بازیابی پساب

 

سیستم های تصفیه آب و فاضلاب

 

بازیافت آب از فاضلاب

منابع آب شیرین در جهان محدود و آسیب پذیر می باشند. با بزرگ شدن شهرها و افزایش جمعیت آنها از یک سو و گسترش صنایع و کارخانه ها از سوی دیگر مسئله آلودگی محیط زیست و کمبود آب روز به روز اهمیت بیشتری پیدا می کند.
با گسترش زندگی ماشینی و بعلت عدم توجه افراد به منافع همگانی، هر روز انواع بیشتری از آلودگی محیط زیست آدمیان و حیوانات را ناسالم تر و زندگی آنها را در معرض خطر جدی قرار می دهد.


فاضلاب ها یکی از عوامل آلودگی محیط زیست هستند و لذا بایستی آنها را جمع آوری، پالایش و تصفیه نمود. از طرفی نیاز روز افزون به آب و وجود فاضلاب بعنوان منبع در دسترس و تمام نشدنی آب، اهمیت بازیافت آب از فاضلاب را دوچندان می نماید. به ویژه در ایران به علت کمبود شدید آب و نیاز روز افزون منابع به آب، بازیافت آب مصرفی هر صفت از فاضلاب تولیدی خود بسیار گره گشا می باشد. این کار مزایای بسیار زیادی از قبیل : کاهش هزینه خرید آب، عدم ورود فاضلاب به محیط زیست و ... برای صنایع خواهد داشت. برخلاف آنچه تصور می گردد تمام انواع فاضلابها قابل بازیافت بوده و می توانند حتی به آب مقطر تبدیل گردند. آب تولیدی می تواند در پروسه تولید صنعت مجددا مورد استفاده قرار گیرد. شرکت نهرآب زیست مفتخر است اعلام نماید که طرح بازیافت آب از فاضلاب را در دو کارخانه ایران خودرو خراسان و ایران رادیاتور با موفقیت اجرا نموده است.
مقدار فاضلاب بازیافتی درشرکت ایران خودرو خراسان 800 مترمکعب در شبانه روز (شامل فاضلاب سالن های رنگ و بهداشتی) می باشد. فاضلاب پس از تصفیهبه روشهای فیزیکی، شیمیایی و بیولوژیکی، جهت تصفیه تکمیل وارد واحد اکسیداسیون پیشرفته می گردد. فاضلاب در نهایت جهت کاهش مقدار املاح محلول وارد دستگاه دستگاه RO شده و املاح محلول آن به 20 میلیگرم در لیتر می رسد.
آب حاصل شده جهت استفاده مجدد به خط تولید کارخانه ارسال می گردد. در این طرح مقدار آب برداشتی از چاههای کارخانه به میزان 800 مترمکعب در روز کاهش یافته و با یک حساب سرانگشتی مشاهده می شود که سالانه معادل 292.000 مترمکعب آب کمتری از چاه برداشت می شود. لازم به ذکر است که این مقدار آب، آب مورد نیاز جهت جمعیتی در حدود 5500 نفر می باشد. دیگر پروژه اجرا شده در شرکت ایران رادیاتور شامل تصفیه و بازیافت 250 مترمکعب فاضلاب بهداشتی و آبکاری و استفاده مجدد آن در پروسه تولید می باشد. در پروژه فوق جهت تصفیه فاضلاب بهداشتی از روش بیولوژیکی و جهت تصفیه فاضلاب آبکاری از روش شیمیایی استفاده شده است. از مزایای طرح فوق عدم ورود 250 مترمکعب فاضلاب در روز به رودخانه منتهی به تالاب انزلی و از طرفی کاهش مصرف آب خام به میزان 250 مترمکعب در روز می باشد لازم به ذکر است که در سالهای اخیر ورود مقادیر زیادی فاضلاب تصفیه نشده به رودخانه های منتهی به تالاب انزلی باعث مرگ تدریجی تالاب و تبدیل آن به مرداب شده است. در پایان به اطلاع می رساند شرکت نهرآب زیست با درک کامل از بحران آب حاکم بر کشور و نیز در اختیار داشتن کارشناسان زبده و ماهر قادر به ارائه طرح مناسب جهت تصفیه فاضلاب صنایع و بازیافت آب حاصل از آن بمنظور استفاده مجدد در خط تولید صنعت می باشد. فرآیندهای تصفیه فاضلاب پیشنهادی این شرکت با در نظر گرفتن کلیه ملاحظات از قبیل : سرمایه گذاری اولیه، هزینه راهبری، مصرف مواد شیمیایی و . . .جهت کاهش هزینه های تحمیلی به صنعت ارائه می گردند.

در صورت نیاز به توضیحات بیشتر با ما تماس حاصل فرمائید.

تمامی حقوق وب سایت برای نهرآب محفوظ است.طراحی و اجرا : دارکوب